Coma Happysad Riverside Chemia WBH Crimson Rockets

23.05.2014

Godz. 16.30

Agrykola, Warszawa

Wstęp wolny

Crimson Rockets

CRIMSON ROCKETS to zespół, który zagłębiając się w kosmos rockowej muzyki połączył oldschoolowe gitarowe riffy i nietypowe klawiszowe brzmienia. Linia basu i mocne uderzenia w gary są energetycznym paliwem dla karmazynowych silników rakiet, które odpala mocny kobiecy wokal z rockowym zadziorem. Niech moc rocka będzie z Wami!

Skład:
Kamila Apryas - wokal, teksty
Patryk Falkowski - gitara elektryczna, muzyka, teksty, chórki
Kamil "Kamiru" Słoniewski - klawisze i sample, muzyka
Mateusz Małuj - gitara basowa
Benjamin Jonathan Kołakowski - perkusja

WBH Wszyscy Byliśmy Harcerzami

Zespół WBH WSZYSCY BYLIŚMY HARCERZAMI (WBH) stworzyło w 2012 roku pięciu muzyków z zespołów NO SMOKI oraz McARON uprawiających od blisko dwudziestu lat rocka i punkrocka. Pod twórczymi skrzydłami Andrzeja "E-molla" Kowalczyka powstała płyta zawierająca swobodne aranżacje znanych i lubianych piosenek śpiewanych przez lata przy ogniskach harcerskich i turystycznych. W tle szumią jodły na gór szczycie, trzaskają iskry, a echo powtarza refreny. Mamy nadzieję, że sie Wam spodoba. Bo wszyscy byliśmy harcerzami.
Czuwaj!

Skład:
Druh Jaskuł. Druh Czorny. Druh Ksywa. Druh Ziru. Druh Puszek.

Chemia

Chemia to warszawski zespół rockowy powstały w 2010 roku. Muzyka zespołu, która ostatecznie wykrystalizowała się w 2012 roku, inspirowana jest klasyką rocka od The Beatles, do Led Zeppelin oraz dokonaniami muzyki post grunge'owej.
Chemia tworzy głównie w języku angielskim.

Skład:
Łukasz Drapała - vocal (od 2011)
Wojtek Balczun - guitar
Maciej Mąka - guitar (od 2012)
Adam Kram - drums
Krzysiek Jaworski - bass
Rafał Stępień - keyboards

Riverside

Riverside – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Powstała w 2001 roku w Warszawie.
W swej twórczości grupa poruszała takie zagadnienia jak zaburzenia psychiczne, miłość, czy konflikt wewnętrzny. Powszechnie kategoryzowany jako przedstawiciel rocka lub metalu progresywnego kwartet w swej twórczości odwołuje się ponadto do takich stylów jak: rock alternatywny, indie rock, hard rock, post-rock, heavy metal, metal alternatywny oraz rock eksperymentalny. Pomimo znacznej popularności, w tym głównie na europejskiej scenie muzyki rockowej i heavymetalowej grupa nigdy nie zyskała atencji mediów głównego nurtu w Polsce. Byli i obecni członkowie grupy utworzyli lub współtworzyli liczne zespoły i projekty poboczne, m.in. takie jak: Hate, Thunderbolt, Lunatic Soul, Saltus, Kataxu, Domain, czy Swastyka.

Skład:
Mariusz Duda - wokal, bas
Piotr Grudziński - gitary
Piotr Kozieradzki - perkusja
Michał Łapaj - klawisze

Happysad

Zespół został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej przez muzyków, którzy już wcześniej grali razem. Od 1995 roku pod nazwą HCKF (Hard Core'owe Kółko Filozoficzne), a od roku 1997 zespół został przemianowany na Happy Sad Generation. Nazwa happysad (pisana małą literą) uformowała się dopiero w 2002 roku, kiedy to wybrane zostało także logo grupy i nagrane zostało pierwsze demo z materiałem, który później znalazł się na płycie Wszystko jedno.
Styl happysad najczęściej określany jest jako mieszanka rocka alternatywnego, gitarowego. Jednak wokalista, Jakub Kawalec, określił swoją muzykę jako rock regresywny, jednocześnie odcinając się zdecydowanie od nurtu punk rock

Skład:
Łukasz Cegliński - Gitara, Wokal
Kuba Kawalec - Wokal, Gitara, Teksty
Artur Telka - Bas
Jarek Dubiński - Perkusja
Daniel Pomorski - Trąbka, Klawisze

Coma

Zespół Coma powstał w czerwcu w 1998 roku. Nazwa to zupełnie przypadkowe słowo. Zadecydował o tym rzut monetą. Muzycy musieli wybrać nazwę zespołu, ponieważ byli umówieni na wywiad w Radio Łódź. Początkowo określali swoją grupę jako Voo Doo Art(czas pierwszych prób), nazwa ta jednak nie przyjęła się.
Muzyka grupy inspirowana jest dokonaniami takich zespołów jak Illusion, Pearl Jam czy Led Zeppelin.

Skład:
Piotr Rogucki - wokal
Dominik Witczak - gitara
Marcin Kobza - gitara
Rafał Matuszak - gitara basowa
Adam Marszałkowski - perkusja